Les murs de Jéricho : quelle est la précision de l'histoire biblique ?

03. 04. 2022
Jericho je malé blízkovýchodní město, nacházející se na západním břehu řeky Jordán severovýchodně od Jeruzaléma. Jeho název je pravděpodobně odvozen z hebrejského výrazu pro měsíc, jelikož město bylo centrem uctívání lunárních božstev.

Je to pravděpodobně nejstarší trvale obydlená osada na světě, proslavená svými starověkými astronomickými observatořemi, kultem lebek (uchovávání lebek, které byly odděleny od těla zemřelých) a především impozantními hradbami. Hradby Jericha jsou předmětem mnoha diskuzí a zkoumání vzhledem k jejich významu při  hodnocení biblického vyprávění o starověké izraelské invazi do Kanaánu (označení pro území Předního východu, kde se dnes rozkládají Sýrie, Libanon, Palestina a Izrael. Ve starověku bylo osídlené různými, zejména semitskými národy a víceméně odpovídá území později nazývaného Palestina. (Název se také často vyskytuje v Bibli).

 

Voulez-vous lire tout l'article? Devenir saint patron de l'univers a soutenir la création de notre contenu. Cliquez sur le bouton orange...

Pour afficher ce contenu, vous devez être membre de Patreon de Sueneé à 5 $ ou plus
Déjà membre Patreon admissible? Refresh pour accéder à ce contenu.

Eshop

Articles similaires